Najważniejsze zalety plis okiennych

PLISY

Osoby, które cenią elegancję, funkcjonalne i nowoczesne mechanizmy do dekoracji okien wybierają plisy okienne. Rolety te posiadają łatwy mechanizm w postaci sznurka, który sprawia, że materiał zwiją się w dekoracyjną harmonijkę. To niewątpliwe atut, ponieważ zarówno zwinięta, jak i rozwinięta roleta jest estetyczna. Tego wrażenia nie uzyska się stosując tradycyjne rolety czy też żaluzje.

Plisy na okna to głównie brak monotonii

Mówiąc o zaletach rolet, nie można nie wspomnieć o tym, że bardzo łatwo się je czyści. Wystarczy zdjąć tkaninę i wyprać. Tak samo prosto się je prasuje przy pomocy zwykłego żelazka. Kolejną zaletą jest brak monotonii. Dostępne są różne wzory materiałów. Bogactwo kolorów plis, różna gęstość tkanin, sprawia, że rolety rzymskie mają dwojakie przeznaczenie.

Za pomocą plis można regulować ilość światła, które wpada do pomieszczenia. Zaciemniające rolety świetnie sprawdzą się w sypialni, w pokoju dziecka oraz w pomieszczeniach, których okna widać od strony ulicy. Jaśniejsze i delikatne tkaniny to doskonała dekoracja kuchni i pokoju dziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *